Bizi Arayın
WhatsApp ile iletişime geç

WEB TASARıM


Web Tasarım

Web Tasarım

Kişi ve kurumların bir ürünü ve verdikleri hizmeti diğer insanlara yazılı ve resimli şekilde gösterebilmek için başvurdukları internet sitesi içeriğinin oluşturulması işlemine web tasarımı denir. İnternet kullanımının artması şirketleri detaylı web tasarımı yapma konusunda zorlamaktadır. Web tasarımı sayesinde firmalar üretim yaptıkları ürünün tanıtımını ve satışını kısa sürede dünya genelinde yapabilmektedir. Rakip firmalara fark atarak sektörde hedeflediği noktaya ulaşabilmektedir. İnsanlar internet üzerinden gündelik işlerini ve alışverişlerini yapmaktadır. Bu nedenle kurumlar web tasarım alanına ayırdıkları bütçeleri artırmak durumunda kalmışlardır. Şirketlere olumlu geri dönüşler ve büyük kazançlar sağladığı kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Web Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı web tasarımı yapabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar vardır. Bu noktalardan bahsedecek olursak;

  1. Web tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta site içeriğidir. İçeriği basit ve yetersiz olan site ziyaretçiler tarafından beklenen ilgiyi görmez.
  2. Sitenin logosu, görselleri ve site içerisinde yer alası gereken videolar belirli bir alanı içermelidir. Sadece yazıdan oluşan ve sadece resimden oluşan siteler başarılı değildir.
  3. Site içerisindeki diğer sitelere olan bağlantılar çok önemlidir. Sitenin işlevselliğini artırabilmek için mutlaka gereklidir.
  4. Sitenin etkinliğini artırmak için arama motorları ile olan uyumu sağlanmalıdır. Mobil cihazlar tarafından desteklenmeli ve insanlar diledikleri zaman kolayca ulaşabilmelidirler.
  5. Arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı ve ziyaretçiler tarafından sık sık tercih edilmenizi sağlar.

Sıraladığımız kriterlere dikkat ettiğiniz sürece başarılı bir web tasarımı oluşturabilirsiniz.

Web Tasarımı Avantajları

Doğru web tasarımı kişilere ve firmalara büyük avantaj sağlar. Ürün reklamı için ekstra maliyet ödemekten kurtarır. Kısa sürede dünya genelinde müşteri kitlesine ulaşmanızı sağlar. Firma kendisine ait site üzerinden 7/ 24 müşterilerine satış hizmeti verebilir. E- ticaret pazarında yer edinerek gelir oranını artırmayı sağlar. İnternet ortamında yeri olmayan şirketler prestijli firmalara arasına girememektedir. Web siteniz ne kadar kaliteli ve donanımlı olursa müşterileriniz tarafından o kadar güven kazanırsınız. Sektörde bir adım önde olmak ve kaliteli web tasarımına sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 


Beni Ara

Tüm soru, öneri ve istekleriniz için telefonunuzu bırakın biz sizi arayalım.